• Uroczyście i patriotycznie

•    Z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja obył się w naszej szkole uroczysty apel, na którym uczniowie klas: czwartej, piątej, siódmej i ósmej przedstawili piękny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Gizeli Bartczak.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. Tradycyjnie już do hymnu przygrywał nam Kuba z klasy piątej, który zaprezentował też utwór pt. „Pożegnanie Ojczyzny” skomponowany przez Michała Kleofasa Ogińskiego.

Było uroczyście, patriotycznie i wzruszająco.

• Ruszaj się na zdrowie!

•      W ostatnim dniu kwietnia odwiedziła nas fizjoterapeutka, absolwentka naszej szkoły  – pani Alicja Kufel-Netkowska, która przeprowadziła warsztaty edukacyjne dla uczniów klas IV-VI i VII- VIII „Ruszaj się na zdrowie!”

W pierwszej części zajęć mogliśmy się dowiedzieć, kim jest fizjoterapeuta, jak nim zostać, czym się zajmuje, gdzie i z kim może pracować. Przypomnieliśmy sobie, jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Braliśmy udział w quizie, a „na deser” poznaliśmy działanie tejpów, czyli specjalnych plastrów stosowanych przez fizjoterapeutów.

Druga część spotkania to zajęcia praktyczne w sali gimnastycznej. Występowaliśmy w roli terapeutów i pacjentów - sprawdzaliśmy, czy nasza postawa jest prawidłowa. Były też ćwiczenia na matach, a właściwie całe mnóstwo ćwiczeń rozciągających, koordynacyjnych, sprawdzających naszą równowagę. Przez cały czas towarzyszył nam „Darek” (bo tak w tym roku ma na imię), czyli nasz szkolny model anatomiczny.

To były bardzo wartościowe zajęcia! Dziękujemy, pani Alu, za profesjonalizm i poświęcony nam czas. Zapraszamy częściej do naszej wspólnej szkoły. 😊

• Wyścigi na rolkach

•    W marcu i w kwietniu uczniowie mogli pojeździć na rolkach w sali gimnastycznej w ramach zajęć sportowych odbywających się w każdy wtorek.

Doskonalili swoje umiejętności, pokonując na czas specjalnie ustawiony tor. Z każdym przejazdem byli coraz lepsi.

Finalne wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce – Roksana Gonciarz – klasa III,

II miejsce – Weronika Krzeczkowska – klasa IV,

III miejsce – Marcel Manys – klasa III.

W wyścigu brali też udział: Oliwier Szufrajda (klasa I), Izabela Manys (klasa III),  Wiktoria Hansel, Emilia Tomasik (obie z klasy IV), Maja Bobola, Aniela Kurkowska (z klasy V) oraz Marika Matusik (klasa VI).

Wszystkim gratuluję i zachęcam do jeżdżenia na rolkach po nowych drogach asfaltowych.

J.G.