• Karta rowerowa zdobyta!

•      Jak co roku w naszej szkole w czerwcu odbył się egzamin na kartę rowerową. Zmagali się z nim uczniowie klasy czwartej.

Najpierw trzeba było zdać egzamin z części teoretycznej przygotowany i przeprowadzony przez panią Gizelę Bartczak, a potem przystąpiono do części praktycznej, czyli jazdy na rowerze. Umiejętności uczniów, z którymi na ogół nie było problemów, sprawdzała pani Janina Gordon.

Posiadaczom karty rowerowej GRATULUJEMY.

• Mistrz rachunków

•         Dzieci chętnie biorą udział w ciekawych konkursach. Lubią rywalizować, dostawać dyplomy i nagrody, ujrzeć swoje nazwisko lub nazwiska kolegów z klasy na szkolnej stronie internetowej. Nauczyciele poprzez konkursy chcą zainteresować uczniów przedmiotem i doskonalić pożądane umiejętności. Dlatego też 20 czerwca 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs MISTRZ RACHUNKÓW. Rywalizacja odbywała się między uczniami danej klasy. Uczniowie klas IV-VI mieli do rozwiązania 20 zadań, klas VII-VIII – 50 zadań.

Celem konkursu była popularyzacja matematyki i doskonalenie umiejętności szybkiego liczenia z wykorzystaniem własności działań. Treści zadań zostały dostosowane do wymagań edukacyjnych klasy, do której uczęszczał uczestnik konkursu. Nagrody rozdano 23 czerwca podczas apelu.

Tytuł klasowego „Mistrza Rachunków” został przyznany osobie, która uzyskała maksymalną ilość punktów.

Mistrzowie rachunków:

klasa IV – Michał Gnaczinski,

klasa V – Malwina Walczak,

klasa VI – Bartłomiej Tkaczyk,

klasa VII – Julia Kłosowska,

klasa VIII – Barbara Sikora.

DZIĘKUJĘ uczniom za udział, a zwycięzcom GRATULUJĘ.

K.L.

• Biwak uczniów klasy szóstej w Pieczyskach

•      13 marca z samego rana uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią panią Gizelą Bartczak oraz z panią Katarzyną Lubiewską udali się na trzydniowy biwak do Pieczysk.

Czas spędzony na odpoczynku minął nam bardzo szybko i miło. Mogliśmy przygotować sobie wspólne posiłki i ognisko z kiełbaskami. Czas wolny spędzaliśmy na graniu w siatkówkę, zabawie na placu zabaw i spacerach po plaży.

Szkoda, że te trzy dni minęły tak szybko. Już nie możemy doczekać się następnego biwaku w przyszłym roku.

Bartłomiej Tkaczyk

klasa VI