• Przecież to niemożliwe!

• W ostatnim dniu nauki przed feriami zawitał do naszej szkoły iluzjonista - pan Maciej Piskorz, który zaprezentował nam niesamowite sztuczki.

Mogliśmy trzymać w dłoniach magiczne przedmioty, wypowiadać zaklęcia i... czarować. Niektórzy wystąpili w rolach asystentów! Bawiliśmy się świetnie, o czym świadczyły wybuchające salwy śmiechu, emocje malujące się na twarzach i okrzyki: "Przecież to niemożliwe!" Po występie był czas na autografy.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Fot.D.K.

• Zwiedzamy i doświadczamy

• 8 lutego grupy przedszkolne 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego               w Koronowie oraz do Punktu Informacji Turystycznej.

Dzieci zobaczyły, jak funkcjonuje urząd i kto w nim pracuje. Mieliśmy okazję odwiedzić różne wydziały i poznać ciekawych ludzi. W swoim biurze ugościł nas Pan Burmistrz - Patryk Mikołajewski. Dzieci czuły się tam bardzo swobodnie. Druh Włodzimierz Domek wprowadził nas w ciekawy świat historii. Na zakończenie wyprawy dzieci odwiedziły plac zabaw w Samorządowym Przedszkolu Integracyjnym.

Mali wycieczkowicze wrócili bardzo zadowoleni. Dzień był pełen wrażeń. Dziękujemy wszystkim, którzy nas ugościli, za miłą i ciepła atmosferę.

M.Sz.

Fot.M.Sz.

• Łączy nas piłka, czyli przerwa z tenisem

•        W poniedziałek (5 lutego 2024 roku) na dużej przerwie odbył się kolejny międzyklasowej konkurs z cyklu "Łączy nas piłka". Tym razem tematem zmagań był tenis stołowy i tenis ziemny.

W konkursie brały udział trzyosobowe reprezentacje z klas IV-VIII. Uczniowie mieli do rozwiązania trzy zadania w ciągu dziesięciu minut (krzyżówkę, puzzle i rozsypankę wyrazową). Klasy otrzymywały też dodatkowe punkty po rozegranym wcześniej turnieju tenisa stołowego. Rywalizacja zakończyła się następująco:

I miejsce – klasa VIII (Bartłomiej Tkaczyk, Szymon Michałek, Leon Wołowicz),

II miejsce - klasa IV (Fabian Gburczyk, Hubert Korczak, Filip Matusik),

III miejsce – klasa V (Gabriela Cyckowska, Bartosz Siekirka, Maciej Tkaczyk).

W imieniu uczniów bardzo dziękuję Radzie Rodziców za nowy sprzęt do tenisa stołowego. Mam nadzieję, że tak popularna dyscyplina sportowa odrodzi się w naszej szkole i uczniowie będą chcieli częściej grać na zielonych stołach.

J.G.

• Smok Wesołek z Mąkowarska

•    Pojawił się w naszej szkole niezwykły gość – Smok Wesołek, który od razu poczuł się w bibliotece jak w domu i nic w tym dziwnego, bo…mieszkał kiedyś w Mąkowarsku.

Zawitał do nas dzięki pani Marysi Panas, która jest współautorką i ilustratorką książki, a na dodatek byłą uczennicą naszej szkoły. Piękną historię ma ten Wesołek – mama pani Marysi (zapewne niektórzy pamiętają pracującą w Mąkowarsku niezwykłą panią doktor z długim warkoczem) opowiadała o nim wymyślone na poczekaniu bajki na dobranoc. Bajki, które uczyły szacunku do ludzi i przyrody. Wtedy mała Marysia słuchała ich uważnie, aby po ponad trzydziestu latach Smok Wesołek zagościł na kartach książki (ilustracje są zachwycające, bardzo bajkowe, pełne ciepła i radości)!

A pani Marysia już jako uczennica bardzo lubiła rysować. Była ilustratorką „Kleksa”. Redagowała artykuły do szkolnej gazetki i pisała wiersze. Udało nam się odnaleźć kilka prac (spójrzcie na fotografie)!

Bardzo dziękujemy za książkę z dedykacją rozpoczynającą się słowami: „A wiecie, że Smok Wesołek mieszkał parę lat w Mąkowarsku?” Teraz już wiemy i cieszymy się, że powitaliśmy w gronie mąkowarszczan takiego sympatycznego osobnika.

• Bal karnawałowy

• W piątek (2 lutego 2024 roku) w naszej szkole odbył się, wyczekiwany przez wszystkich, bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III.

Tego dnia od samego rana pojawiały się w naszych salach kolorowe postaci, takie jak: księżniczki, piraci, policjanci, żołnierze, króliki, jeże i wiele innych. Zabawa była prowadzona przez animatorki z firmy "Animilandia" z Osielska. W rytm porywającej do tańca muzyki dzieci radośnie pląsały oraz brały udział w najróżniejszych, zaproponowanych przez prowadzące, konkurencjach, m.in. limbo i bitwie na kulki. Były też dodatkowe atrakcje, jak płonące bańki mydlane, które dostarczyły dzieciom sporo wrażeń.

Bal ten był bez wątpienia wydarzeniem, które wywołało u naszych uczniów wiele radości.

O.M.

• Spotkanie młodzieży

•      26 stycznia 2024 roku przedstawicielki Samorządu Szkolnego pojechały z panią Katarzyną Lubiewską do Urzędu Miejskiego w Koronowie, aby uczestniczyć w spotkaniu młodzieży, podczas którego można się było dowiedzieć wielu ciekawych informacji na temat naszej gminy.

Rozmawialiśmy o przyszłych inwestycjach, wydatkach, szkołach, potrzebach młodzieży. Uczestnicy spotkania zadawali pytania i dzielili się pomysłami. Zostaliśmy poczęstowani kawą, herbatą i słodkościami.

Było ciekawie i… przyjacielsko.

J.G., M.W.

Fot.K.L.