• Pierwsze koty za płoty

• ​​​​​​

W miniony piątek młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w treningu piłki nożnej. Zajęcia poprowadzili trenerzy Olimpii Wtelno – panowie Marek Socha i Marcin Gwizdała. Frekwencja dopisała. Młodzi adepci futbolu chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, dlatego z dużym zapałem i zaangażowaniem wykonywali kolejne polecenia trenerów. Czas minął szybko. Uczestnicy zajęć opuszczali salę gimnastyczną zmęczeni, ale uśmiechnięci. Deklarowali gotowość udziału w kolejnych treningach.

Przypominamy, że w najbliższy piątek (27.01.2023) odbędzie się jeszcze jeden bezpłatny trening. Zapraszamy w godzinach:

• 15.45 – 17.30: klasy I-IV,

• 17.45 – 19.15: klasy V-VIII.

Uczniowie, którzy nie uczestniczyli w piątkowym treningu, mogą w sekretariacie szkoły pobrać deklarację członkowską klubu, wypełnić ją w domu razem z rodzicami i przynieść na najbliższe zajęcia.

A.S.

Fot.A.S.

• Wspólna lekcja

•    Uczniowie trzeciej i czwartej klasy trzykrotnie spotkali się na wspólnych lekcjach wychowania fizycznego, podczas których w trakcie zabaw i gier rozwijali umiejętność rywalizacji zespołowej. Zawodnicy ćwiczyli podania, chwyty oraz celność rzutów do kosza.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani i  zadowoleni. Kolejne takie spotkanie odbędzie się w drugim półroczu, kiedy dzieci nauczą się nowych gier.

J.G.

• Oferta dla młodych piłkarzy

•  We wtorek w Mąkowarsku gościli przedstawiciele klubu sportowego Olimpia Wtelno – panowie Marek Socha i Łukasz Damski, którzy zaoferowali prowadzenia profesjonalnych treningów piłki nożnej dla młodszych i starszych uczniów naszej szkoły.

Na początek zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami do sali gimnastycznej na bezpłatne treningi pokazowe. Odbędą się one 20 i 27 stycznia w godzinach:

• 15.45 – 17.15: klasy I-IV,

• 17.45 – 19.15: klasy V-VIII.

Jeżeli po zajęciach pokazowych znajdą się chętni uczniowie, po feriach rozpoczną się systematyczne treningi: dwa razy w tygodniu po dwie godziny zegarowe. Uczestnicy zajęć będą zobowiązani do opłacania miesięcznej składki w wysokości 60 złotych.

Serdecznie zapraszam.

• Znawcy mundialu

•    11 stycznia 2023 został rozstrzygnięty konkurs związany z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej w Katarze zorganizowany przez panią Janinę Gordon. Uczestniczyło w nim czternaścioro uczniów z klas III-VIII.

Konkurs składał się z trzech etapów. Po każdym z nich uczestnicy zbierali punkty za poprawne odpowiedzi. Rywalizacja była zacięta i skończyła się przyznaniem dwóch pierwszych miejsc za zdobycie maksymalnej liczby punktów.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce  - Rafał Frąckowaki  (klasa VIII) – 52 punkty,

Bartłomiej Tkaczyk (klasa VII) – 52 punkty,

II miejsce – Maciej Tkaczyk (klasa IV) – 44 punkty,

III miejsce – Jakub Nowak (klasa VIII) – 40 punktów.

Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, za co bardzo dziękujemy.

J.G.

• Magiczny występ

•     11 stycznia 2023 roku odwiedził naszą szkołę iluzjonista pan Maciej Szymański, który zaprezentował pokaz magii. Mogliśmy go oglądać w dwóch grupach – klasy 0-III i klasy IV-VIII.

Uczniowie z ogromnym skupieniem obserwowali każdy ruch iluzjonisty, ale i chętnie towarzyszyli mu podczas wykonywania magicznych sztuczek. Wykonywali triki z piłeczkami, sznurkiem czy pojawiającymi się obrazkami.

Występ wprawił wszystkich w świetny humor oraz pobudził wyobraźnię. Podczas tej niezwykłej lekcji iluzji wszyscy fantastycznie się bawili.

O.M.

Fot.B.S. i O.M.

• Przerwy z planszówkami… 😊

•        W bibliotece pojawiły się nowe gry planszowe. Czwartoklasiści wytrwale testują je na przerwach. Dziś – Ubongo, Nogi stonogi, Mistakos i klocki Basic.

• Od nowego roku jesteśmy na Facebooku

• Szanowni Państwo,

podjęliśmy decyzję o uruchomieniu oficjalnej strony szkoły na Facebooku. Chcemy wykorzystać nasz profil do jeszcze lepszego dzielenia się aktualnościami z życia szkoły. Zapraszamy do śledzenia naszego konta. Mamy nadzieję, że Facebook stanie się dla wszystkich cennym źródłem informacji i będzie platformą wymiany poglądów oraz doświadczeń.

Andrzej Surdej

Link do fanpage