• Kiermasz wielkanocny

•       Planując konkurs wielkanocny na stroik lub ozdobę, organizatorki podjęły decyzję, że przyniesione prace (tak jak przed Bożym Narodzeniem) będą sprzedawane na kiermaszu razem z rękodziełem wykonanym przez uczennice w świetlicy szkolnej. Przyniesienie pracy na konkurs było jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej sprzedaż.

Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Wiesława Wiśniewskiego szkolny kiermasz wielkanocny odbył się w naszym kościele w Niedzielę Palmową. Sprzedaliśmy bardzo dużo prac, ale kilkanaście zostało. Ogłosiliśmy, że pozostałe stroiki można było zakupić w szkole. To był strzał w dziesiątkę, bo sprzedały się wszystkie. Dzięki temu uzbieraliśmy aż 951zł na dofinansowanie wycieczki dla klas 0–III do Koronowa do „Wioski ginących zawodów” oraz  1100 zł na zakup drukarki i materiałów plastycznych potrzebnych do wykonania prac na następne kiermasze.

Szczególne podziękowania dla Laury Nowak, która zrobiła najwięcej prac w świetlicy. Dziękujemy również pozostałym dziewczynkom, które pracowały dla całej społeczności naszej szkoły.

Największe podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom Mąkowarska, Lucimia oraz gościom za hojność i wsparcie. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za możliwość przeprowadzenia kiermaszu w kościele i za dobre słowo oraz pani Joannie Jamnik za pomoc w posprzątaniu po kiermaszu.

E.O.

PS  Do zakupu stroików zachęcały panie: Hanna Kamińska, Katarzyna Lubiewska i Ewa

Olska J.

Fot.E.O.

• Konkurs „Wielkanocny stroik lub ozdoba” rozstrzygnięty!

•       Ilość prac zgłoszonych do konkursu, ich pomysłowość i staranne wykonanie wprawiły organizatorki w zachwyt. Stroiki były przepiękne. Dziękujemy za liczny udział dzieciom  i rodzicom, którzy na pewno ich wspierali i dopingowali.

Świąteczny konkurs plastyczny został zorganizowany w dwóch kategoriach: klasy 0–III

i  klasy IV–VIII. W kategorii klas 0–III  były aż 42 stroiki, w kategorii klas IV–VIII w szranki stanęło 10 prac.

Jury w składzie: panie: Marta Jastrzębska, Stefania Siekierska, Marzena Noga, Urszula Kunca, Łucja Kowalska i Barbara Giersz (reprezentantka rodziców) oraz pan dyrektor Grzegorz Winowiecki miało nie lada wyzwanie, by ocenić prace (sami zobaczcie w galerii zdjęć).  Jednak po głosowaniu wyłoniono nagrodzonych i wyróżnionych.

Klasy 0–III:

I miejsce – Kornelia Piasecka  (klasa III),

II miejsce – Iga Bobola (klasa 0b),

III miejsce – Wojciech Latos  (klasa I).

Wyróżnienia:

Maja Bobola, Amelia Paliga (klasa III),

Oskar Miluch (klasa II),

Marcel Nowak, Michalina Paliga (klasa I),

Nadia Nowak (klasa 0b),

Zuzanna Klesińska, Julia Zająkała (klasa 0a).

Klasy IV–VIII

I miejsce – Xavier Gburczyk (klasa V),

II miejsce – Barbara Sikora (klasa VIII),

III miejsce – Bartłomiej Tkaczyk (klasa VI).

Wyróżnienie:

Rafał Frąckowski  (klasa VII).

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy!

Konkurs zorganizowały panie: Hanna Kamińska, Katarzyna Lubiewska i Ewa Olska.

E.O.

Fot.E.O.

• Z wizytą w koronowskich szkołach

•      6 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy ósmej odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka i Liceum Ogólnokształcące im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie. Zapoznali się z ofertą edukacyjną tych szkół na nowy rok szkolny. Wizyta na pewno pomoże ósmoklasistom w trudnym wyborze, który już niedługo przez nimi.

Dziękujemy za zaproszenie!

J.K.

Fot.K.J.

• Dzień bez plecaka

•  1 kwietnia 2022 świętowaliśmy „Dzień bez plecaka”. Uczniowie musieli przyjść do szkoły z podręcznikami i wszystkimi przyborami spakowanymi w jakieś niezwykłe nosidła. Okazało się, że pomysłów było mnóstwo! Na szkolnym korytarzu pojawiły się walizki, klatki dla zwierząt, dziecięce wózki, komputerowe obudowy, szuflady, opony, konewki, sklepowe koszyki. Była nawet mikrofalówka i suszarka, na której wisiały… książki przyczepione klamerkami.

W każdej klasie wybrano najbardziej pomysłowe nosidło.

Oto zwycięzcy i ich nosidła:

klasa III - Maja Bobola (pufa),

klasa IV – Michał Gnaczinski (chlebak),

klasa V- Denys Palyukh (szuflada),

klasa VI – Bartek Tkaczyk (walizka na narzędzia),

klasa VII – Wojtek Lubiewski (siatka rybacka),

klasa VIII – Ola Wesołowska (suszarka z klamerkami).

Tytuł najbardziej kreatywnej klasy zdobyli uczniowie klasy VIII.

Gratulujemy! Nagrodami były… plecaki, woreczki, termosy, ołówki i długopisy. Wszyscy świetnie się bawili. Liczymy na powtórkę. 😊

Basia Sikora

klasa VIII

• Muzyczna ptaszarnia

• 25 marca 2022 roku gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, którzy zaprezentowali nam koncert pt. „Muzyczna ptaszarnia”. Usłyszeliśmy pierwsze zwiastuny wiosny. Artyści za pomocą instrumentów naśladowali wesołe ptasie trele. Nie od dziś przecież wiadomo, że ptaki stanowią rozśpiewaną rodzinę, która ćwierka, kuka, gwiżdże, świergoli, pohukuje, turkoce i skrzeczy.

Było bardzo wiosennie i wesoło! Dziękujemy!