Stół do gry w piłkarzyki (prezent na mikołajki od pana Burmistrza Koronowa) już złożony!
Pierwszy mecz rozegrali pan dyrektor i Szymon z szóstej klasy. Wynik pozostaje tajemnicą.
Fot.B.S.
Stół do gry w piłkarzyki (prezent na mikołajki od pana Burmistrza Koronowa) już złożony!
Pierwszy mecz rozegrali pan dyrektor i Szymon z szóstej klasy. Wynik pozostaje tajemnicą.
Fot.B.S.
Dziękujemy z całego serca za kolejny aktywny udział w akcji charytatywnej „Biały Miś” Była już to czwarta akcja w naszej szkole. Od początku koordynatorem zbiórki w Mąkowarsku jest pani Ewa Latos.
Od października do 22 listopada 2024 roku można było przynosić nowe zabawki i przybory szkolne. Jak zawsze nie zawiedliśmy się na rodzicach i uczniach z mąkowarskiej szkoły. Darów było co nie miara. Dzięki uprzejmości pana Błażeja Latosa zabawki zostały zawiezione do Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy i zostaną przekazane chorym dzieciom w okresie świątecznym.
E.L.
Fot.E.L.
6 grudnia czekała na dzieci z grupy przedszkolnej 0a i 0b oraz klasy II wielka niespodzianka.
Mali wychowankowie z okazji mikołajek udali się na wycieczkę do kina Helios w Bydgoszczy na bajkę pt. ,,Elfy ratują święta". To wspaniała i ciepła animacja o tym, że magia jest w nas i nie wolno nigdy się poddawać.
Po obejrzeniu filmu uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji McDonalds. Z pełnymi brzuchami i doskonałymi humorami wróciliśmy do szkoły.
M. Sz.
Fot.M.Sz.
Dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się do Biblioteka i Wiejski Dom Kultury w Mąkowarsku, aby tam udekorować choinkę.
Przedszkolaki wraz z pomocą pań Hanny Gordon i Heleny Borkowskiej wykonały piękne ozdoby świąteczne. Następnym zadaniem było ustrojenie nimi choinki.
To była świetna zabawa! Dzieci mogły poczuć już magię nadchodzących świąt.
M.Sz.
Fot.M.Sz.
W mikołajki mieliśmy przyjemność wysłuchania koncertu pt. "W dzień Bożego Narodzenia" w wykonaniu muzyków z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.
Śpiewaliśmy kolędy i dowiedzieliśmy się, że wiele z nich opartych jest na rytmach polskich tańców narodowych: poloneza, krakowiaka, mazura, oberka i kujawiaka.
To była prawdziwa muzyczna uczta! Dziękujemy!
B.S.
Fot.B.S.
W wyjątkowy, mikołajkowy dzień uczniów naszej szkoły odwiedził Burmistrz Koronowa pan Patryk Mikołajewski wraz z panią Malwiną Tkaczyk oraz panią Renatą Lutowską. Przybyli oni, aby wręczyć nagrody za udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „Segregacja moich marzeń” skierowanym do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Koronowo.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a zapowiedź o umieszczeniu prac laureatów pierwszych miejsc na śmieciarce była dla wszystkich dodatkową motywacją. Wszystkie prace, jak powiedziała pani Malwina Tkaczyk, były ciekawe, wyjątkowe i co najważniejsze promowały ideę dbania o środowisko. Wśród uczestników z naszej szkoły nagrodzone zostały dwie uczennice, które zajęły pierwsze miejsca:
• w kategorii klas I-III: Wiktoria Madziąg (klasa I),
• w kategorii klas IV- VIII: Maja Bobola (klasa VI).
Laureatki otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz masę gratulacji nie tylko od władz i przedstawicieli naszej gminy, ale także od nauczycieli i uczniów.
Wiktorio i Maju, jesteśmy bardzo dumni i serdecznie Wam gratulujemy! I oczywiście już wypatrujemy Waszych dzieł na ulicach Mąkowarska!
O.M.
Fot. B.S., O.M., pracownicy Urzędu Miejskiego w Koronowie
Odwiedził nas dziś Mikołaj. Był słusznej postury, miał brodę i czerwone ubranko, a był nim... Burmistrz Koronowa - pan Patryk Mikołajewski. Towarzyszyły mu piękne Śnieżynki - pani Malwina Tkaczyk i pani Renata Lutowska. Przyjechali saniami? No, prawie.
Zostaliśmy obdarowani wspaniałymi upominkami. Dostaliśmy stół do gry w piłkarzyki (emocje przy rozpakowywaniu były wielkie, a niektórzy uczniowie już ustawiają się w kolejce, aby wypróbować prezent)! To nie koniec niespodzianek! Były też klocki giganty, które trafiły do sali maluchów, którzy dziś byli w kinie. Korzystając więc z ich nieobecności, zakradli się do nich szóstoklasiści. Zbudowali wielką wieżę, a po świetnej zabawie włożyli wszystkie klocki z powrotem do kartonu, aby maluchy miały niespodziankę. Psyt! Nie zdradzajcie tajemnicy!
Bardzo dziękujemy za wspaniałe prezenty!
B.S.
Fot.B.S.
Młodzi konstruktorzy z klasy piątej zapoznawali się na lekcjach techniki z właściwościami i sposobem obróbki metalu, a potem zabrali się do wykonania choinek i gwiazdek.
Najpierw za pomocą ciężkiego sprzętu, gwoździ i młotka, stworzyli szablon, a następnie pilnie pracowali nad wykonaniem swoich ozdób świątecznych. Gotowy kształt udekorowali kolorowymi drucikami kreatywnym. Powstały piękne bożonarodzeniowe dekoracje.
A. St.
TFot.A.St.
3 grudnia klasy VII-VIII uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką bydgoskiego schroniska dla zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, jakie zwierzęta mieszkają w schronisku, w jaki sposób możemy im pomóc oraz jaką rolę w życiu codziennym pełnią psy. Gościem specjalnym był pies rasy landseer - Pedro.
Dziękujemy za to miłe i ciekawe spotkanie.
A. St.
Fot.A.St.
Ortograficznie...
28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie zmagali się z dyktandem dotyczącym wyprawy w góry.
Oto zwycięzcy.
Klasy IV-VI:
I miejsce - Maja Bobola (klasa VI),
II miejsce - Hubert Korczak (klasa V),
III miejsce - Kornelia Piasecka (klasa VI).
Klasy VII-VIII:
I miejsce - Julia Gwizdała (klasa VIII),
II miejsce - Mateusz Bąk (klasa VIII),
III miejsce - Łucja Nowicka (klasa VIII).
Nagrodami były książki i gry planszowe. Dziękujemy za nie Radzie Rodziców. Maja, Hubert, Julia i Mateusz będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się w grudniu. Trzymajcie kciuki!
B.S.
Fot. K.L., B.S.
27 listopada gościliśmy w szkole pana Marka Michalaka - kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, autora książek dla dzieci i młodzieży, Rzecznika Praw Dziecka w latach 2008-2018.
Rozmawialiśmy o tym, co w życiu ważne (o rodzinie, szacunku, przyjaźni, miłości, tolerancji, akceptacji…) oraz o prawach dziecka. Nasz niezwykły gość podpisał nam także książki, które znajdują się już w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy do czytania!
To było bardzo ciekawe spotkanie! Dziękujemy!
B.S.
Fot. B.S., K.L.
26 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości pod hasłem: „Bądź dla wszystkich życzliwy, a świat będzie szczęśliwy…”
Uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu ubrania w kolorze żółtym - symbol radości i optymizmu. Na korytarzu pojawił się „Koszyk Życzliwości”, z którego uczniowie mogli losować życzliwe słowa i pozdrowienia. Powstała także fotoramka i „Jesienne Drzewko Życzliwych Dłoni”, gdzie na odrysowanych dłoniach uczniowie i nauczyciele pisali miłe życzenia i pozdrowienia dla szkolnych kolegów oraz wszystkich odwiedzających nas osób.
Dzień Życzliwości upłynął nam w atmosferze uśmiechu i miłych słów.
A. St.
Uczennica drugiej klasy, Michalina Nowicka, zdobyła trzecie miejsce w kategorii wiekowej 7 -10 lat w konkursie plastycznym „Jesienny Bukiet” zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie.
Michalina już odebrała nagrodę, po którą pojechała z mamą do Koronowa. Pochwaliła się nią koleżankom i kolegom z klasy. Gratulujemy Michalinko i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
E.O.
Fot.B.S.
Dzieci z klasy drugiej z okazji lekcji poświęconej muzeum zgromadziły wspaniałe eksponaty i zrobiły wystawę muzealną. Wśród przyniesionych przedmiotów znalazły się prawdziwe perełki: kołowrotek do przędzenia wełny, koromysło do noszenia wiader z wodą, tara do prania, nożyk do otwierania listów, a nawet skórzany chlebak czy stare znaczki jeszcze sprzed pierwszej wojny światowej.
Jest jeszcze wiele, wiele innych ciekawych eksponatów, do zobaczenia których zapraszamy młodszych i starszych kolegów i koleżanki z naszej szkoły do 29 listopada.
E.O.
Fot.E.O.
W listopadzie podczas lekcji techniki uczniowie klasy piatej wykonywali prace wytwórcze z zakresu obróbki drewna. Dzieci poznały podstawy operacji technologicznych niezbędnych do wykonania drewnianego przedmiotu, a następnie skonstruowały wspaniałe szkatułki oraz samoloty.
Uczniowie musieli wykazać się dużą cierpliwością, precyzją i pomysłowością, co widać na zdjęciach.
A. St.
Fot.A.St.
21 listopada do przygotowania słodkości wyznaczona była klasa siódma. Wielkie podziękowania należą się rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta. Nie spodziewaliśmy się takiego ogromu wypieków! Szczególne podziękowania dla Pani Roksany Gnaczinskiej i Anny Lewandowskiej za pomoc przy sprzedaży i wydawaniu ciast.
J.K
Fot.B.S. i J.K.
Mamy nowego bywalca szkolnych korytarzy. To słonecznie żółty pojemnik na puszki aluminiowe, który został zakupiony i ufundowany przez Radę Rodziców. Bardzo mu "do twarzy" w towarzystwie szóstoklasistów i... zielonego pojemnika na zużyte baterie.
Nie wyrzucajmy puszek byle gdzie, przynośmy je do szkoły. Segregujmy.... Czym skorupka za młodu nasiąknie...
B.S.
Fot.B.S.
14 listopada 2024 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla klas IV-VIII.
Konkurs kolejny raz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestników było aż siedemnaścioro i zaprezentowali naprawdę wysoki poziom oratorski. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Komisja konkursowa (przewodniczący jury: pan Andrzej Surdej, członkowie: pani Hanna Gordon i pani Marta Jastrzębska) podjęła jakże trudną decyzję dotyczącą wyłonienia laureatów.
W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - Aniela Kurkowska, klasa VI (Bolesław Leśmian „Ty przychodzisz jak noc majowa”),
II miejsce – Natalia Nowak, klasa VI (Stanisław Sojka „Tolerancja”),
III miejsce - Maja Bobola, klasa VI (Jan Twardowski „Sprawiedliwość”),
wyróżnienie - Konrad Łobodziński, klasa V (Adam Mickiewicz „Przyjaciele”).
W kategorii klas VII-VIII:
I miejsce - Sebastian Borowicz, klasa VIII (Adam Mickiewicz „Niepewność”),
II miejsce - Malwina Walczak, klasa VIII (Jolanta Maria Dzienis „Ślady na pisaku”),
III miejsce - Mateusz Bąk, klasa VIII (Seweryn Krajewski „Wielka miłość”),
wyróżnienie - Oskar Staniszewski, klasa VIII (Martyna Pepłowska „Szukam Cię wszędzie”).
Po rozdaniu dyplomów i nagród rzeczowych uczestnicy i laureaci zrobili sobie wspólne zdjęcie i radośni wrócili do zajęć lekcyjnych.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursu oraz cieszymy się bardzo, że recytacja polskiej poezji cieszy się wciąż taką popularnością.
Dziękujemy również Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród rzeczowych (były to gry planszowe i książki), a pani Małgorzacie Latos za przekazanie czekolad dla wszystkich uczestników konkursu.
E.L.
Fot.B.S.
Sto sześć lat temu Polska odzyskała niepodległość. Spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby piosenką, tańcem, wierszem i muzyką uczcić to wydarzenie.
Malwina, Łucja i Xavier wprowadzili sztandar szkoły. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn. Pan dyrektor przypomniał nam drogę Polski do wolności. W roli konferansjerów wystąpili Julka i Sebastian. W świąteczny nastój wprowadził nas Kuba Paliga, który zagrał dla nas dwa utwory.
Potem był czas na życzenia dla Ojczyzny. Życzyliśmy jej: pokoju, jedności, odwagi, miłości ludzi, szacunku dla tradycji i historii, otwartości, nadziei, odpowiedzialnych młodych pokoleń, a nade wszystko - mądrych obywateli.
Jako pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi – przedszkolaki z klasy 0a, które zatańczyły i zaśpiewały, prezentując piosenkę „Niepodległość”. Ich występ był tak uroczy, że niektórzy naprawdę się wzruszyli. Ich nieco starsi koledzy i koleżanki z klasy 0b pięknie zaśpiewali piosenkę pt. „Orzeł biały”.
Pieśni legionowe zaprezentowali uczniowie klasy siódmej - „Przybyli ułani pod okienko” i klasy piątej – „Wojenko, wojenko”. Piątoklasiści popisali się piękną interpretacją znanej nam wszystkim melodii.
Były tez piosenki związane z drugą wojną światową – „Pałacyk Michla” w wykonaniu czwartoklasistów, którzy wzbudzili podziw nie tylko siłą i mocą śpiewu, ale także dostojnym marszowym krokiem, którym wkroczyli na scenę i „Serce w plecaku” brawurowo wykonane przez uczniów klasy szóstej.
Uczniowie klasy pierwszej przypomnieli nam o znaczeniu polskich symboli narodowych, recytując wiersz „Polskie znaki” (cóż za synchroniczne zgranie całego zespołu)! Trzecioklasiści przygotowali wzruszający i emocjonalny występ, prezentując piosenkę „Serca biało-czerwone mamy”.
Muzyczne prezentacje zakończyliśmy „Koncertem dla Polski” w wykonaniu uczniów klasy drugiej, którzy śpiewali, klaskali i świetnie grali na instrumentach. Był to bardzo energetyczny występ. Po nich wystąpili jeszcze najstarsi uczniowie z klasy ósmej, śpiewając piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni pt. „Wolność kocham i rozumiem”.
Pan dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie występów i powiedział, że to taki dzień w tradycji naszej szkoły, w którym wszyscy pojawiają się na scenie i stają się aktorami, recytatorami, tancerzami, piosenkarzami. To dobry dzień!
Do zobaczenia za rok!
B.S.
Fot.B.S.
„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości” /Józef Piłsudski/
Dzień 11 listopada to rocznica odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez polski naród. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci narodowej. W zadumie i w ciszy zapalili znicze na grobach bohaterów walczących o Polskę.
„Polsko, umiej być wdzięczna” /Jan Paweł II/.
K.L
Fot.K.L.
Powered by aSc EduPage