• Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego

• Zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, które odbędzie się 1 września, o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą o godzinie ósmej.

• Nowa stara szkoła

•    30 sierpnia 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku szkoły, w którym uczyć się będą dzieci z klas „0”- III.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Patryk Mikołajewski – Burmistrz Koronowa, pani Katarzyna Szulta-Romaniuk – przewodnicząca Rady Miejskiej w Koronowie wraz z radnymi, pani Ewa Chytła – dyrektor Miejsko-Gminnego Zespołu Edukacji w Koronowie, pan Marcin Kłodziński – zastępca dyrektora MGZE w Koronowie, ksiądz proboszcz Wiesław Wiśniewski, pan Robert Paliga – projektant, panowie Kazimierz Korczak i Daniel Korczak – wykonawcy projektu, pani Ewa Siekierska – sołtys Mąkowarska. Obecni byli także rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Malwiną Tkaczyk, nauczyciele, pracownicy, uczniowie szkoły oraz mieszkańcy Mąkowarska i okolic.

Pan dyrektor Grzegorz Winowiecki przywitał gości i podziękował wszystkim za trud włożony w modernizację budynku. Głos zabrał pan Burmistrz Koronowa, który podziękował radnym za poparcie inwestycji.

Zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę i… można już było zwiedzać nową starą szkołę. Po obejrzeniu wszystkich pomieszczeń goście zostali zaproszeni na pyszne słodkości przygotowane przez przedstawicielki Rady Rodziców i panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mąkowarsku.

To było bardzo radosne popołudnie pełne uśmiechów, zachwytów i dobrej energii. Oby taki był cały następny rok.

Fot.B.S, M.T.