W dniach 16-18 czerwca uczniowie klasy trzeciej byli na biwaku w ośrodku wypoczynkowym "Julia" w Samociążku.
Po zapoznaniu się z regulaminem ośrodka i przypomnieniem regulaminu biwaku zakwaterowaliśmy się w domku "Wojtek" w dwuosobowych pokojach. Następnie poszliśmy zwiedzać teren. Gdy dotarliśmy na plac zabaw, naszą uwagę przykuła tyrolka, która towarzyszyła nam do końca biwaku.
Po obiedzie (rosołek, nagetsy i frytki) poszliśmy pograć w siatkówkę ze starszymi kolegami. Byliśmy też na lodach i na spacerze w lesie, gdzie zbieraliśmy poziomki. Były pyszne. Po kolacji poszliśmy na pięknie oświetlony pomost podziwiać zachód słońca i znowu na tyrolkę .
Drugiego dnia od samego rana Oliwier poprowadził gimnastykę poranną. Wszyscy od razu się obudzili. Przed obiadem spotkała nas niespodzianka - rejs katamaranem po Zalewie Koronowskim, na który zabrał nas pan Ryszard Wiśniewski. Wysłuchaliśmy opowieści o powstaniu i pomysłodawcach tego przedsięwzięcia. Poznaliśmy wiele ciekawostek o Zalewie Koronowskim. Podziwialiśmy piękne widoki, mijaliśmy wyspy i zachwycaliśmy się pięknem natury.
Na popołudnie zaplanowaliśmy niespodziankę dla rodziców na Dzień Mamy i Taty. Przygotowaliśmy kilka scenek i piosenek oraz prezenty i laurki. Rodzice przygotowali niespodziankę dla wychowawczyni. Był tort i kwiaty... To było popołudnie pełne wzruszeń, uśmiechów i wspomnień zakończone wspólnym ogniskiem. Wieczorem niektórzy oglądali mecz piłki nożnej, inni grali w planszówki.
Rano wszyscy mocno spali i pani musiała wszystkich budzić. Nadeszdł czas na pakowanie i sprzątanie. Jeszcze śniadanko i pożegnanie z ośrodkiem, oczywiście na tyrolce.
To były piękne trzy dni integracji, zabawy i wzruszeń, które zawsze
będziemy pamiętać
E.O
Fot.E.O.