• Doświadczenia na lekcjach fizyki

25 listopada 2022 roku uczniowie klas siódmej i ósmej  wraz z panią Sabiną Szymańską na lekcjach fizyki zdobywali wiedzę na temat obwodu elektrycznego i tego, jak on działa.

Co to jest obwód elektryczny? To model rzeczywistego układu elektrycznego odzwierciadlający zjawiska energetyczne zachodzące w układzie. Można przedstawić go w postaci rysunku lub, tak jak to wyglądało na naszych lekcjach, użyć modelu układu elektrycznego, który trafił do naszej szkoły w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Emocje podczas doświadczeń były ogromne. Potwierdzają to słowa Dominiki, uczennicy klasy ósmej: „Uważam, że doświadczenie było bardzo ciekawe. Dzięki takiemu prowadzeniu lekcji lepiej przyswajam sobie wiadomości dotyczące tematu.”

Uczniom podobają się doświadczenia, dlatego liczymy na więcej takich lekcji.

Jakub Nowak

klasa VIII